پروتز سینه می تواند موجب سرطان شود

یکی از نگرانی های شایع خانم ها در رابطه با جراحی پروتز سینه امکان ابتلا به سرطان بعد از عمل می باشد. مطالعات و تحقیقات فراوانی در این خصوص انجام شده که نتیجه آنها ارتباطی بین پروتز سینه و سرطان مشاهده نشده است .

بعد از درمان سرطان بیمار باید حداقل یک سال صبر کند تا بافتهای سینه ترمیم شوند بعد از این مدت می توانند پروتز سینه انجام دهند .دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان با همکاری جراح پلاستیک این عمل را بدون کمترین عوارض انجام می دهد . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٢٦٤٥٩٥٧٣- ٢٦٤٥٩٣٨٢ تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه به  اینستاگرام مراجعه کنید.

تشخیص سرطان قبل از پروتز سینه

ممکن است فرد دارای سرطان باشد بدون اینکه متوجه باشد این بیماری را دارد برای عمل پروتز سینه اقدام کند .اگر در بررسی ها سرطان تشخیص داده شود عمل پروتز سینه به تعویق می افتد . اگر فردی سرطان داشته باشد ممکن است انجام ماموگرافی راحت نباشد و نتیجه خوبی نداشته باشد . ممکن است توده هایی که در سینه فرد باشد قابل مشاهده برای او نباشد و در سونوگرافی هم قابل رویت نباشد به همین جهت لازم است قبل از جراحی از روشهای تشخیص سرطان است ، استفاده شود .

امروز ه با توجه به پیشرفتهای زیادی که در زمینه تشخیص و درمان وجود دارد ، می توان به راحتی سرطان را تشخیص داد .

پروتز-سینه-و-سرطان

پروتز-سینه-و-سرطان

سرطان بسیار نادری به نام لنفوم وجود دارد که در افرادی که پروتز گذاشته اند مشاهده شده البته تعداد این افراد در کل دنیا 300 نفر تخمین زده شده است . اما به طور کل پروتز تاثیری در ایجاد سرطان نداشته است . برای پیشگیری از این موضوع مدتها بعد از جراحی اگرسایز سینه به طور غیرطبیعی بزرگ شد حتما به پزشک مراجعه کنید . اگر توده ای در سینه مشاهده شود پروتز از سینه خارج شده و تومور به راحتی درمان می شود و جای نگرانی نیست .

بازسازی سینه بعد از سرطان

افرادی که به علت سرطان یک یا هر دوی سینه خود را از دست داده اند نه تنها از لحاظ روحی دچار مشکل شده اند بلکه به علت نداشتن یکی از فاکتورهای زیبایی اعتماد به نفس خود را از دست داده اند .البته باید توجه داشت که بیمارانی که با پرتودرمانی تحت درمان قرار گرفته اند به هیچ وجه از پروتز سینه استفاده نمی شود . زیرا در پرتودرمانی به دنبال از بین بردن سلول های سرطانی ، سلول های سالم نیز آسیب می بینند به همین دلیل بافت سینه ضعیف می باشد و برای عمل پروتز مناسب نمی باشد. برای این موارد از چربی دیگر اعضای بدن برداشته و به بافتهای آسیب دیده سینه تزریق می شود.

زمان پروتز سینه بعد از سرطان

بعد از درمان سرطان بیمار باید حداقل یک سال صبر کند تا بافتهای سینه ترمیم شوند بعد از این مدت می توانند پروتز سینه انجام دهند .

نتیجه

خوشبختانه عمل های زیبایی جراحی مخصوصا پروتز سینه ارتباطی با سرطان ندارد .

پروتز سینه و شیردهی

جراحی زیبایی سینه

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفده =