لازک و لیزیک در بیماران دوربین

بیماران مبتلا به دوربینی و آستیگماتیسم دوربینی از عینک های با عدسی محدب و استوانه ای محدب استفاده می نمایئد و به دلیل اثر بزرگ نمایی این عدسی ها وقتی عینک به چشم دارند چشم آن ها بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر می رسد .

به منظور دستیابی به اطلاعات بیشتر در زمینه لازک و لیزیک در بیماران دوربین و آستیگماتیسم دوربین بهتر است به یک متخصص چشم حاذق و خبره  مراجعه بفرمایید. در این مقاله آقای دکتر سیامک بلالی متخصص چشم با تجربه را معرفی می نماییم که جهت برقراری ارتباط با ایشان با شماره تلفن98-21-22857627+ یا راههای ارتباطی تلگرام و اینستاگرام مراجعه شود.

 

در این بیماران اندازه چشم و انحنای قسمت مرکزی قرنیه کمتر از افراد سالم است و با انجام لازک یا لیزیک انحنای قسمت مرکزی قرنیه افزایش یافته و بدین ترتیب دید بیمار بدون عینک بهبود پیدا می کند . با عمل لازک و لیزیک 6 نمره دوربینی  و4 نمره آستیگماتیسم دوربینی درمان می شود و در این بیماران روش هایwave Front guided  وoptimized  wave Frontنسبت به سایر روش ها نتایج بهتری دارند .

لازک و لیزیک

در بیماران نزدیک بین و آستیگماتیسم نزدیک بین ظرف مدت 2هفته تا یک ماه پس از لیزیک و یا لازک دید بیمار کامل می شود در حالیکه دید نهایی در بیماران دوربین و آستیگماتیسم دوربین 3 تا 6 ماه بعد از عمل فراهم میشود .

بیماران دوربین و آستیگماتیسم دوربین به خصوص افراد جوان حتی زمانی که عینک به چشم دارند بخشی از عیب انکساری خود را با پدیده تطابق پنهان می کنند. علی رغم آن که هنگام عمل جراحی محاسبات لازم برای درمان قسمت پنهان شده و قسمت آشکار دوربینی و آستیگماتیسم دوربینی انجام می شود, در 20% افراد کمتر از 40 سال و 10% افراد بالاتر از 40 سال حدود نیم تا 1 نمره از دوربینی باقی می ماند

لازم است دوربینی باقی مانده از عمل لازک یا لیزیک 3 تا 6 ماه پس از عمل اولیه با روش wave Front optimized ترمیم شود. برای کنترل نهایی حتما به یک متخصص چشم مراجعه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =