بهترین روش بالا کشیدن ابرو

بهترین روش بالا کشیدن ابرو

بهترین روش لیفت ابرو کدام  است ؟آیا لیفت ابرو ماندگاری دارد ؟قیمت لیفت ابرو چقدر است؟ لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟  خیلی از افراد از  فرم  ابرو های  خود ناراضی هستند  و یا  مواردی  همچون  افزایش سن ، سبب افتادگی  ابرو ها شده است، به همین دلیل  به دنبال بهترین راهکار  برای بالا کشیدن و  دادن فرم ایده آل به  ابرو های خود هستند. ابرو ها در حقیقت تاثیر بسیار زیادی در چهره دارند، اما  متاسفانه  اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و  در زمان مراجعه  به دکتر رضا عرفانیان سلیم متخصص و جراح  چشم در تهران  به دنبال پاسخ این سوالات هستند ، اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

ابروBrow

پیر شدن یک فرایند چند جانبه است که بافت های نرم و استخوانی صورت همه را در برمیگیرد هرچند در نواحی مختلف صورت خود را به شکل های مختلف نشان می دهد.

در یک سوم بالایی صورت بعد از پلک ها، مهم‌ترین قسمتی که در فرایند پیری صورت تحت تاثیر قرار می‌گیرد ، ابرو هست که ابرو بتدریج دچار افتادگی می‌شود brow ptosis.

تلاش عضله پیشانی برای بالا نگه داشتن ابرو منجر به ایجاد چین های افقی پیشانی و در دراز مدت سبب دائمی و عمیق شدن آنها می شود.

با تشدید افتادگی ابرو هابه پایین، چین پوستی پلک بالا که خود نیز از قبل بعلت همان فرایند پیری شل تر شده است، درماتوشالازیDermatochalazia))بد تر می شود، حتی در مواردی، آنچه که در صورت فرد در ناحیه پلک بالا بصورت افتادگی پوست پلک دیده می شود، در واقع ناشی از افتادگی ابرو است که در این موارد جراحی بلفاروپلاستی جایی ندارد.

چه مواردی سبب پتوز ابرو می شود ؟

غیر از سن ،سیگار و رژیم غذایی با محتوی پروتئین و ویتامین کم و همینطور کاهش وزن سریع و شدید و یا افرادی که پوست پیشانی ضخیم و عضلات پیشانی حجیم دارند هم زودتر و بیشتر دچار پتوز ابرو می شوند

از آنجایی که عضله بالا برنده پیشانی و ابرو در کناره ها(قسمت دم ابرو)ضعیف تر است، پتوز ابرو ابتدا در نواحی خارجی ابرو ها یا همان دم ابرو ایجاد می شودکه البته در خانم هایی که ابرو ی آنها حالت قوسی خود را از دست می دهد و موجب ناراحتی می شود، به همین دلیل بعضی خانم ها قسمت خارجی ابرو را حذف و با تاتو قوس ابروی بیشتری در نواحی خارجی ابرو ایجاد می‌کنند.

در هر فرد مراجعه جهت اقدامات زیبا سازی یا جوان سازی ثلث فوقانی صورت ارزیابی وضعیت و شکل ابروها اهمیت بسیار زیادی دارد.

چه زمانی می توان گفت، ابروی فردی زیبا است ؟

در خانم ها یک ابروی زیبا، ابرویی است تاج آن ( ابتدای ابرو در طرف بینی)در حد لبه حدقه(اربیت ) و بقیه ابرو بالا تر از لبه اربیت قرار گرفته است این ابرو قوس دار است بطوریکه ارتفاع قوس در حد فاصل یک سوم خارجی و دوسوم داخلی قرار گرفته است و یا اگر خطی عمود از گوشه خارجی چشم رسم شود از حدود این راس این قوس عبور می‌کند .

دم ابرو بالاتر یا همتراز تاج ابرو قرار دارد، این دم ابرو در جایی خاتمه می یابد  که خطی که از گوشه بینی به گوشه چشم  رسم می شود و عبور می‌کند.

جراحی زیبایی بالا بردن ابروBrow Lift

در گذشته این جراحی با انجام برش بالای ابرو یا در چین های پیشانی انجام میشد، که البته اسکار ناخوشایندی از خود بجا می گذاشت.

در روش های دیگر برش های وسیع از گوش تا گوش از لابلای مو های سر عبور می کرد تا پیشانی و ابرو ها را بالا بکشند، در این روش بروز کچلی در ناحیه برش جراحی عارضه ناراحت کننده بود.

از چند سال پیش جراحی بالا بردن ابرو ها با استفاده از اندوسکوپEndoscopic brow liftبهترین روش لیفت ابرو و پیشانی شناخته می‌شود .

در این روش با چند برش کوچک در لابلای مو ها  و اسکار های بسیار کوچک  با استفاده از اندوسکوپ که مشاهده عروق و اعصاب مهم را ممکن می سازد،ابرو ها بالا کشیده می شوند.

این روش برای اولین بار در کلینیک نور تهران از چند سال پیش انجام و نتایج آن بسیار خوب بوده است بطوریکه علاوه بر مراجعین داخلی ، تعداد زیادی از هموطنان مقیم خارج و حتی اتباع خارجی هم برای این جراحی مراجع می کنند.

هزینه لیفت ابرو

بسته به این که از کدام روش برای لیفت ابرو استفاده شود، این هزینه ها متغیر است،  در حقیقت برای  جراحی های زیبایی  شرایطی همچون  مکان  انجام  جراحی،  ابزار ها و روش  مورد استفاده و مواردی  از این قبیل  همگی در تعیین هزینه  تاثیر گذار هستند . پس توصیه می شود  برای  اطلاع دقیق از هزینه  لیفت و بالا کشیدن ابرو  با پزشک خود به صورت حضوری مشورت کنید .

کلام آخر

در آخر می توان  گفت،  افراد به دلایل مختلف ممکن است دچار افتادگی  ابرو ها شوند، جوانی پوست صورت  یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر  گذار در  زیبایی چهره شماست،  خوشبختانه امروزه روش های مختلفی  وجود دارد تا بدون کوچکترین  عوارض  زیبایی و جوانی را به چهره خود بازگردانید ، بالا کشیدن  ابرو  با  اندوسکوپ یکی از  بهترین و بی عارضه ترین روش های  تایید شده برای لیفت ابرو است که طرفداران بسیاری دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =